Presentatie: 250 jaar Rots-Oort aan de Vaartsche Rijn 1668-1918
Vanwege de viering van 900 jaar stad én Vaartsche Rijn is een uitzonderlijk mooi boek samengesteld van maar liefst 180 pagina’s boordevol kaarten, prenten, gravures, schetsen en foto’s. Hierbij ligt de focus op Rots-Oort en zijn bewoners tussen 1668 en 1918. Het is een bundeling van 15 jaar onderzoekswerk waarbij een reeks van anekdoten en getuigenissen uit die tijd een intrigerend beeld opleveren van uitzonderlijke, zeer kleur-rijke persoonlijkheden.
Er is nadrukkelijk veel aandacht voor de ontwikkelingen in het hele gebied. Van hagenpreek tot galgenplaats, van beurtschipper tot patriot, schepen- en vuurwapenmakers. Alles over de productie van keramiek. Van bakstenen, dakpannen tot vloer- en wandtegel. Alles over de diverse molens en de houthandel. Alles over de verbinding over weg en water.
U krijgt de namen, de perioden, de aard van de productie, de locatie van het bedrijf, voorbeelden van export en de familiebanden. Zowel besproken als samengevat in zeer gedetailleerde overzichtelijke schema’s.
Praktische gegevens
250 jaar Rots-Oort aan de Vaartsche Rijn 1668-1918
Inclusief een rijk geïllustreerde wandelroute Rots-Oort.
Auteur: Peter Sprangers
Hardcover, 180 pagina’s, 650 afbeeldingen, €22,50
Het boek is verkrijgbaar bij Broese en Steven Sterk.
Het is ook verkrijgbaar bij St.Historische Kring Tolsteeg-Hoograven (